ABD SEÇİMLERİNİN BORSAYA ETKİSİ NE OLACAK?

Amerika Birleşik Devletleri’nde seçim zamanı yaklaştıkça dünya çapındaki yatırımcılar pozisyonunu belirlemeye çalışıyor.

Başkan ve rakibi Demokrat Parti’den Joe Biden  3 Kasım’da karşı karşıya gelecek ve seçimin kazananı Amerika Birleşik Devletleri’nin başında 4 yıl daha başkanlık görevini yapacak.

SEÇİMLERİ BORSAYI NASIL ETKİLER?

Dünya üzerinde bir çok yatırımca seçimlerden önce pozisyonunu yavaş yavaş almaya başladı. Şimdiye kadar yapılan anketlerde rakiplerin başa baş gittiği görülsede seçimler her zaman sürprizlere gebe olabilir.

Piyasaların başkanlık seçiminin kazananı nasıl algılayacağı ise merak konusu…

Bir çok yatırımcı başkanlık seçiminden önce nakite geçti. Seçimlerden sonra oluşacak ortama göre yatırımlarına yön verecek olan yatırımcılar hafta sonuna kadar nakite geçecekleri öngörülüyor.

Diğer taraftan ise Başkan ’un seçimi kazanacağı düşünen yatırımcılar ise piyasaların çok etkilenmeyeceğini şuanki mevcut durumun  devam edeceği öngörüsü içerisindeler.

Demokrat Parti’den aday Joe Biden seçimi kazanması halinde piyasaların nasıl tepki vereceği ise tam bir soru işareti… Olumlu ve olumsuz anlamda  soru işaretlerini barındıran seçenekte yatırımcılar risk almayı seçenler arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir