Şeker Yatırım 10 Eylül 2020 Hisse Önerileri

Teknik Bakış

Güne yatay başlangıç yapan BIST-100 Bist100i günü %0,93 düşüşle 1.099,68’den kapattı. Endeks kısa sürelili düşüş trendini yükselen işlem miktarı ile yukarı kırarak günü kapattı. Endeks kısa sürelide 1.090 üzerinde tutundukça geri çekilmeler olsa da terakkiini 1.125 düzeysi ilk hedef olmak üzere 1.140-1.143 aralığına doğru devam ettirmesi beklenmektedir.

Kısa vadeli göstergelerdeki pozitif eğilimin güçlenmesi ve orta sürelili göstergelerden MACD’ın Al konumuna geçmesi Bist100te geri çekilmelerin alım fırsatı olarak kullanılarak terakkiin güçleneceğine işaret etmektedir. İşlem miktarındaki artış da terakkiin devam edeceği olasılıksini takviyeliyor. Endeksin 1.090 altında kapanış yapması durumunda ise Bist100te bir boğa tuzağı görüntüsü oluşması ve düşüşün ilk hedef 200 GHO’nın geçtiği 1.076 olmak üzere devam etmesi beklenir. Kısa vadede 1.093 ve altına gerilemeler alım fırsatı, 1.125 ve üzerine terakkiler ise trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük HarekeTürk Lirasıi Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye terakkiini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir