Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (7.09.2020)

Teknik Bakış

Güne hafif negatif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 Bist100i tepki terakkii gerçekleştirerek günü %0,93 terakkile 1.086,32’den kapattı. Endeks kısa sürelide 1.102 altında kaldıkça tepki terakkileri oluşsa da satış fırsatı olarak kullanılması ve negatif akımın devamı beklenir. Endeksin 1.102 üzerindeki kapanışlarda tepki terakkiinin ilk hedef 1.125 ilk hedef olmak üzere 1.140-1.143 aralığına doğru devam etmesi beklenir. Endeks 200 GHO’nın geçtiği 1.074 üzerinde kaldıkça tepki terakkii eğiliminin korunması beklenirken, bu düzey altındaki kapanışlarda 1.064 ilk hedef olmak üzere 1.030 düzeylerine kadar düşüşün devam etme riski oluşacaktır.

Gün içinde 1.075 ve altına gerilemeler trade amaçlı alım fırsatı, 1.100 ve üzerine terakkiler ise satış fırsatı olarak takip edilebilir. Kısa vadeli göstergelerdeki pozitif eğilim tepki terakkii eğiliminin düşük momentumla devam edeceğine işaret etmektedir. Ancak MACD’ın Sat konumunda olması tepki terakkilerinin satış fırsatı olarak kullanılma riskinin yüksek olduğuna ve kısa sürelili negatif eğilimin devam edebileceğine işaret etmektedir. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük HarekeTürk Lirasıi Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye terakkiini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir