Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (8.09.2020)

Teknik Bakış

Güne terakkile başlangıç yapan BIST-100 Bist100i terakkiini devam ettirerek günü %0,97 terakkile 1.096,81’den kapattı. Endeksin terakkiini güçlendirerek devam ettirmesi için 1.100 düzeysini yükselen işlem miktarıyla yukarı kırarak bu düzey üzerinde kapanış yapması gerekiyor. Endeksin bu düzey üzerinde 1.125 düzeysi ilk hedef olmak üzere terakkiini 1.140-1.143 aralığına kadar devam ettirme potansiyeli kazanacaktır.

Endeks 1.100 üzerine çıkarak süreklilık sağlayamazsa satış pressını 200 GHO’nın geçtiği 1.075 düzeylerine kadar geri çekilmesi beklenir. Bu düzey altındaki kapanışlarda ise Bist100in 1.030 düzeylerine kadar düşüş gerçekleştirme riski ortaya çıkacaktır. Kısa vadede 1.125’lere terakki satış fırsatı, 1.075’lere gerileme ise yeni alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Kısa vadeli göstergeler ve momentumdaki güçlenme Bist100te terakki eğiliminin devam edeceğine işaret ediyor. Ancak MACD’ın Sat konumunda olması terakkilerin satış fırsatı olarak kullanılma riskinin yüksek olduğuna işaret etmektedir. Endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük HarekeTürk Lirasıi Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye terakkiini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir