Deniz Yatırım 14 Ocak 2021 Hisse Önerileri

TKFEN; Azerbaycan Merkez Bankası Yönetim Binası Projesi İçin Sözleşme İmzalandı / sınırlı olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY18.88
Hedef Fiyat/Hisse TRY28.60
Getiri Potansiyeli 51%

 Tekfen, bağlı şirkeTürk Lirasıerinden Tekfen İnşaat’ın Azerbaycan’da yapılacak olan Azerbaycan Merkez Bankası Yönetim Binası işinin mühendislik, ekipman ve malzeme temini, anahtar teslimi yapım işleri projesi ile ilgili sözleşmenin 13 Ocak 2021 tarihinde imzalandığını açıkladı. Proje tutarı 218 milyon Euro olarak belirlendi. Şirket’in taahhüt segmentindeki devam eden işler toplamı (backlog) geçtiğimiz yıllara göre düşük düzeylerdedir. Buna bağlı olarak son dönemde gelen proje haberlerinin hisse performansını takviyelediğini görüyoruz. Projenin kesinleşmesine dair haberi hisse için sınırlı olumlu olarak değerlendiriyoruz.
 Şirket 25 Aralık tarihinde Azerbaycan Merkez Bankası Yönetim Binası ile ilgili görüşmelere başlandığını açıklamış, projenin toplam süresinin 36 ay olduğunu ve sözleşme tutarının 250 milyon USD civarında olmasının beklendiğini belirtmişti.
 30 Eylül 2020 tarihi itibariyle Şirket’in backlog’u %95’i yurtdışı projelerden oluşmak üzere 1,58 milyar USD düzeyindedir. Backlog 2016 yılında 3,67 milyar USD ile en yüksek düzeysine yükselmiş, sonraki yıllarda azalış göstererek 2019 yılında 1,7 milyar USD düzeyine gerilemiştir.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten