Deniz Yatırım 17 Aralık 2020 Hisse Önerileri

SISE; V-Block teknolojisi ruhsaTürk Lirasıandırma ve tasdikleme süreçleri tamamlandı / sınırlı olumlu

Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY7.13
Hedef Fiyat/Hisse TRY7.30
Getiri Potansiyeli 2%

 Şişecam’ın Antimikrobiyal V-Block Teknolojisi üzerinde Sağlık Bakanlığı’nca yetki sonuçlen Türkiye’deki laboratuvarlar tarafından gerçekleştirilen tesTürk Lirasıer, teknolojinin koronavirüs dahil aşağıda listelenmiş olan mikroorganizmalarda etkin olduğu tasdiklemeıyla tamamlandı, ruhsaTürk Lirasıandırma ile uygulama ve satış faaliyeTürk Lirasıerine ilişkin resmi tasdikleme süreçleri 15 Aralık 2020 tarihi itibariyle sonlandırıldı. Antimikrobiyal V-Block Teknolojisi öncelikle içecek ve masaüstü ürün grubunda yer alan seçili cam ev eşyası ürünlerinde kullanılacak olup, 2021 yılbaşı itibariyle seri üretime başlanması, ilk aşamada, toplam cam ev eşyası üretim kapasitesinin %10’unun V-Block Teknolojisi uygulanmış ürünlerin üretimine ayrılması planlanmıştır. Başlangıç olarak, V-Block Teknolojisi uygulanmış cam ev eşyası ürünleri Türkiye iç pazarında, perakende satış noktalarına ek olarak ikram (otel-restoran-kafe) ve B2B satış kanalları üzerinden satışa sunulacak. V-Block Teknolojisi uygulanmış ürünlerin, başta Bulgaristan olmak üzere cam ev eşyası iş kolumuzun yurtdışı tesislerinde üretilmeleri olanağı da değerlendirilmekte olup, ilgili yasal süreçlerin tamamlanmasının ardından üretildiği bölge içinde ve/veya dışındaki coğrafyalarda satışa sunulacak. Son dönemde sağlık konusuna sonuçlen önemin artmasıyla birlikte cam ev eşyası ve cam ambalaj segmenTürk Lirasıerinde büyüme trendinin takviyeleneceğini, yeni teknolojinin de bu eğilimi güçlendirebileceğini düşünüyoruz. Bu nedenle haberi hisse için sınırlı olumlu olarak değerlendiriyoruz.

 Yılın ilk 9 aylık dönemi itibariyle Şirket’in satış gelirlerinin %33’ü düzcam, %27’si cam ambalaj, %14’ü cam ev eşyası, %21’I kimyasallar segmentinden sağlanmıştır.

EKGYO; Şirket payı gelirinde artış oldu / sınırlı olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY2.06
Hedef Fiyat/Hisse TRY2.28
Getiri Potansiyeli 11%

 Emlak Konut GYO İstanbul Çekmeköy Taşdelen Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi (Ormanköy)’nin şirket payı toplam geliri 355.5 milyon TL’den 491.8 milyon TL’ye yükselmiştir. Haberin EKGYO hisse fiyatı üzerinde sınırlı olumlu etkisi olabileceği görüşündeyiz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir