Deniz Yatırım 17 Eylül 2020 Hisse Önerileri

SISE; Şişecam’da birleşme işleminin 30 Eylül’de tescili hedefleniyor / sınırlı pozitif

Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY6.35
Hedef Fiyat/Hisse TRY7.30
Getiri Potansiyeli 15%

 Şişecam Grubu tarafından yapılan açıklamaya göre, birleşme işlemi, Şişecam sermayesinde gerçekleştirilecek olan sermaye artırımının ve diğer esas sözleşme değişikliklerinin tescili için 24 Eylül 2020 tarihinde tescil başvurularının yapılması planlanıyor. Söz konusu başvurular kapsamında, birleşme işlemi, sermaye artırımı ve diğer esas sözleşme değişikliklerinin 30 Eylül 2020 tarihinde tescil edilmesi hedefleniyor. Süreç olasılıkler dahilinde ilerlemektedir; tarihlerin kesinleşmesi hissede kısa sürelide olumlu yönde harekeTürk Lirasıilik sağlayabilir.

 Anadolu Cam, Denizli Cam, Paşabahçe Cam, Soda Sanayii ve Trakya Cam’ın Şişecam bünyesinde birleşmesi işlemine ilişkin genel kurul toplantısı 28 Ağustos 2020 tarihinde yapılmış ve birleşme işlemi tasdiklemelanmıştı.

 Ayrılma hakkı kullanımı 3 Eylül 2020 tarihinde başlamış olup, 23 Eylül 2020 tarihinde sona erecektir.

 Birleşme nedeniyle 2,250 milyon TL olan sermayenin 3,064 milyon TL’ye yükseltilmesi beklenirken, ayrılma hakkı kullanım süresinin sona ermesi ile Şişecam sermayesinde yapılacak olan sermaye artırım tutarı kesinleşecek.

 Birleşme ile ortaklık yapısının sadeleştirilmesi, halka açıklık oranı ve derinliğinin artırılması, maliyet optimizasyonu hedefleniyor. Oluşacak sinerjinin etkisiyle birleşmeyi takip eden 2-3 yılın ardından başlamak üzere FAVÖK marjında 200-300 baz puan artış öngörülüyor.

 Aşağıda birleşme işlemine dair detay bilgiler yer almaktadır.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir