Deniz Yatırım 18 Aralık 2020 Hisse Önerileri

AKBNK; Alacaklara karşılık otel alındı / sınırlı olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY6.40
Hedef Fiyat/Hisse TRY7.34
Getiri Potansiyeli 15%

 Hürriyet gazetesinde yer alan bir habere göre İstanbul Kuruçeşme’de bulunan ve 440 milyon TL değer tespit edilen Les Ottomans Hotel, alacaklarına karşılık Akbank’ın oldu.
 Haberin Akbank hisseleri için sınırlı bir olumlu etkisi olabilir.

ISCTR; Yurt dışında tahvil ve bono ihracı için harekete geçildi / nötr

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY6.70
Hedef Fiyat/Hisse TRY6.74
Getiri Potansiyeli 1%

 Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulunca, yurt dışında ihraç edilmek üzere, toplamda 5 milyar $ veya Türk Lirası da dahil diğer para birimlerinde muadili tutara kadar, sabit ve/veya değişken faizli, bir veya birden fazla seferde; Bankaların Özkaynaklarına İlişkin Yönetmelik’te belirtilen niteliklere sahip ve özkaynak hesaplamasına dahil edilecek borçlanma araçları da dahil olmak üzere tahvil ve bono ihraç edilmesine ilişkin olarak gerekli işlemlerin yapılması konusunda Genel Müdürlük yetkili kılınmıştır.
 Açıklamanın hisse fiyatı üzerinde belirgin bir etkisi olmayacağını düşünüyoruz.

VAKBN; 3 yıl geri ödemesiz 10 yıl vadeli kredi anlaşması imzaladı / sınırlı olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY4.61
Hedef Fiyat/Hisse TRY6.04
Getiri Potansiyeli 31%

 Vakıfbank, Fransız Kalkınma Ajansı ile 3 yılı geri ödemesiz 10 yıl vadeli 200 milyon € tutarında kredi anlaşması imzalandığını açıkladı. Kredi, A ve B sınıfı enerji kimlik sertifikası olan konuTürk Lirasıarın finansmanında kullanılacaktır.

 Miktar düşük olmakla birlikte gerek fonlama komdurumun çeşiTürk Lirasıendirilmesi gerekse de sürdürülebilirlik alanında katkı sağlayacağı için haberin Vakıfbank hisse fiyatı üzerinde sınırlı bir olumlu etkisi olabileceğini düşünüyoruz.

SAHOL & TKNSA; Sabancı Holding 13.750 adet CRFSA hissesi sattı / sınırlı olumsuz

SAHOL:
Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY10.49
Hedef Fiyat/Hisse TRY11.20
Getiri Potansiyeli 7%

TKNSA:
Tavsiye Değerlenmemiş
Fiyat/Hisse TRY11.64
Hedef Fiyat/Hisse n.a
Getiri Potansiyeli n.a

 Sabancı Holding 2.500.000,00 TL nominal değerli Carrefoursa payının Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdindeki dönüşüm işlemlerinin 17.12.2020 tarihi itibarıyla tamamlandığını ve aynı tarihte Borsa İstanbul’da 97,00 TL – 99,30 TL fiyat aralığından toplam 13.750 adet CarrefourSA payının satış işleminin gerçekleştirildiğini açıkladı. Bu işlemle birlikte Holding’in CarrefourSA sermayesindeki payı %59,07 oldu. 17.12.2020 tarihi itibarıyla satışa konu edilmesi planlanan toplam 2.500.000 TL nominal değerli CarrefourSA paylarının 2.486.250 TL nominal değerli kısmı Holding tahvilündedir. Önümüzdeki dönemde satılması planlanan paylar kısa sürelide CRFSA hissesi üzerinde bir miktar pres yaratabilir.

 Borsa İstanbul’un 17.09.2020 tarihli duyurusunda, fiili dolaşım oranı %5’in altında olan şirkeTürk Lirasıerin paylarının 01.01.2021 tarihinden itibaren Piyasa Öncesi İşlem Platformu’na alınabileceği uyarısında bulunulmuştu.

 Sabancı Holding 9 Aralık 2020 tarihinde CRFSA paylarının fiili dolaşım oranının %5’e yükseltilmesi amacıyla 2,5 milyon TL nominal değerli payların tamamının veya bir kısmının sayılmasını planladığını duyurmuştu.

EKGYO; Taşınmaz satın almak üzere protokol imzalandı / sınırlı olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY2.14
Hedef Fiyat/Hisse TRY2.28
Getiri Potansiyeli 7%

 Emlak Konut GYO Çekmeköy/İstanbul’da 330 bin m2 taşınmazı satın almak üzere Çevre Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm HizmeTürk Lirasıeri Genel Müdürlüğü protokol imzalanmıştır. Bu anlaşmanın bedeli 990 milyon TL olarak açıklanmıştır. Ancak Emlak Konut GYO’nun 421 milyon TL’lik alacağı mashup edildikten sonra şirketten nakit çıkışının daha düşük olması beklenebilir. Haberin hisse fiyatı üzerinde sınırlı bir olumlu etkisi olabileceği görüşündeyiz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir