Garanti BBVA Yatırım 28 Nisan 2021 Hisse Önerileri

BİST-100 – Kısa vadeli tepki terakkii ivme kaybedebilir.

Geçtiğimiz hafta 1340 ve 1300 düzeylerine gerilemeyi kademeli alım fırsatı olarak öngördüğümüz BİST’te haftanın ilk yarısında oluşan performans, Bist100i tepkide ilk aşamada öngördüğümüz 1400 bölgesine yaklaştırdı. Bununla birlikte tahvil faizlerinde yüksek düzeylerin korunması, düşük işlem hacimli eğilim, CDS’te gerilemenin sınırlı kalması ve bugün başlayacak yaklaşık 1.8 milyarTL’lik büyüklüğe sahip olması beklenen Ziraat GMYO halka arzı toparlanmanın ivme kaybında etkili faktörler olarak öne çıkabilir. Güne yatay eğilimle açılış beklediğimiz Bist100te 1400- 1410 bölgesinin aşılamadığı görünümde kısa sürelide belirtmiş olduğumuz faktörler paralelinde gündeme gelebilecek gün içi düzeltmelerde ilk aşamada 1380-1370 bölgesini önemsiyoruz. Yakın vade adına volatilitenin tekrar yükselme riskine karşılık 1350- 1345 bölgesini önemsemekteyiz.

VİOP Endeks30 – Etkili reaksiyon kısa sürelili dirençlerde tempo kaybedebilir.

Endeks30 Nisan vade kontratta kapanış 1459 düzeysinde, akşam gösterimında kapanış ise 1458,75 düzeysinde gerçekleşti. Kısa vadede yeniden pozitif eğilime geçiş açısından önemsediğimiz 1440 bölgesinin aşılması reaksiyonnı beraberinde getirirken, bu eğilimin korunması adına 1445 bölgesinin korunması gerektiğini düşünüyoruz. Kontratta güne yatay eğilimle başlangıç yapılmasını bekliyoruz. Bununla birlikte olası durgun açılışı takiben 1470-1480 bandı aşılamadığı takdirde tepki terakkii ivmesini kaybedebilir. Gün içerisinde 1450-1445 bölgesi altında bir gerileme de kısa sürelili direnç bölgede öngördüğümüz kar satışlarının öne çekilmesi riskini artırabilir.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Günlük Strateji Fikirleri tablomuzda teknik analiz baz alarak oluşturduğumuz listede yer almış hisselerde takviye ve direnç düzeyler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu nedenle bazı hisselerde takviye ve direnç düzeylerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Hisselere yönelik takviye direnç düzeyler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz noTürk Lirasıarında yer alacak düzeylerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 Bist100i ve Garanti BBVA Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır. Performans değerlendirmesinde ilk 10 dakika sonuçsi baz alınırken, performans bilgileri her ayın pazartesinde paylaşılır. Açılış itibariyle Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 terakki ve üzerinde açılış gerçekleştirenler ile Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğenmediklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 düşüş ve altında açılış gerçekleştirenler listeden çıkarılacak, performans değerlendirilmesine de dahil edilmeyecektir. Arbitraj Fikirleri’nde öneri tarihinden itibaren izlenmekte ve arbitraj farkı %0.5 altına indiğinde öneri kapandığı gün performansına dahil edilmektedir. Pair Trade öneri performanslarında BİST’te spot piyasa kapanışındaki sonuçler baz alınmaktadır.

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni