Garanti BBVA Yatırım 29 Nisan 2021 Hisse Önerileri

BİST-100 – Toparlanmanın devamı adına 1400 bölgesi önem taşıyor.

Geçtiğimiz hafta 1340 ve 1300 düzeylerine gerilemeyi kademeli alım fırsatı olarak öngördüğümüz BİST’te haftanın ilk yarısında oluşan performans, Bist100i tepkide ilk aşamada öngördüğümüz 1400 bölgesine yaklaştırdı. Bununla birlikte tahvil faizlerinde yüksek düzeylerin korunması, düşük işlem hacimli eğilim, CDS’te gerilemenin sınırlı kalması ve bugün başlayacak yaklaşık 1.8 milyarTL’lik büyüklüğe sahip olması beklenen Ziraat GMYO halka arzı toparlanmanın ivme kaybında etkili faktörler olarak öne çıkabileceğini belirtmiştik. Söz konusu faktörler dün 1400 bölgesi altında presya neden olurken, yeni günde Bist100te sınırlı pozitif eğilimle açılış öngörüyoruz. 1380-1370 takviye olmak üzere 1395-1400 bölgesinin öne çıkabileceğini düşünüyoruz. Gün için görünümde oluşan dip formasyonu fiyaTürk Lirasıaması ve toparlanmanın devamı açısından 1400 düzeysi üzerinde kalınması gerektiğini düşünüyoruz.

VİOP Endeks30 – Kısa vadeli dirençler yeniden ön plana çıkabilir.

Endeks30 Nisan vade kontratta kapanış 1446,75 düzeysinde, akşam gösterimında kapanış ise 1446,75 düzeysinde gerçekleşti. 1440 bölgesi üzerinde yeniden pozitif eğilime geçen kontratta bu eğilimin korunması adına 1445-1440 bölgesinin korunması gerektiğini düşünüyoruz. Kontratta güne sınırlı pozitif eğilimle başlangıç yapılmasını bekliyoruz. Açılışı takiben reaksiyonnın ivme kazanması noktasında 1458-1460 bölgesini önemsiyoruz. Söz konusu bölgesinin aşılması 1470-1485 aralığına yönelik trade alanı açabilir. Aksi halde kısa sürelili olumlu görünümü zayıflatacak takviye bölgeler üzerinde pres artabilir.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Günlük Strateji Fikirleri tablomuzda teknik analiz baz alarak oluşturduğumuz listede yer almış hisselerde takviye ve direnç düzeyler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu nedenle bazı hisselerde takviye ve direnç düzeylerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Hisselere yönelik takviye direnç düzeyler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz noTürk Lirasıarında yer alacak düzeylerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 Bist100i ve Garanti BBVA Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır. Performans değerlendirmesinde ilk 10 dakika sonuçsi baz alınırken, performans bilgileri her ayın pazartesinde paylaşılır. Açılış itibariyle Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 terakki ve üzerinde açılış gerçekleştirenler ile Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğenmediklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 düşüş ve altında açılış gerçekleştirenler listeden çıkarılacak, performans değerlendirilmesine de dahil edilmeyecektir. Arbitraj Fikirleri’nde öneri tarihinden itibaren izlenmekte ve arbitraj farkı %0.5 altına indiğinde öneri kapandığı gün performansına dahil edilmektedir. Pair Trade öneri performanslarında BİST’te spot piyasa kapanışındaki sonuçler baz alınmaktadır.

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni