Garanti BBVA Yatırım Hisse Önerileri – (1.04.2021)

BİST-100 – Oynaklık daralırken yön arayışındaki dengelenme devam ediyor.

Endekste 1589 zirvesi sonrası başlayan gerileme, akabinde eğimin dikleşmesi ve 1380 ana desteğin kırılmasıyla, 1256 düzeysine kadar savrulma sonrası 1400 çevresinde dengelenme isteği ile devam ediyor. Nisan ayının ilk günü de ,benzer arayışın ve sektörel farklılıkların öne çıkabileceği ancak azalan işlem boyutunin ve beraberinde dalgalanmanın yavaşladığı bir eğilimle başlanırken; olası tepkilerin devamında ivme kaybederek tekrar dengelenme görülebilir. Yeni güne yatay eğilimle başlangıç yapılmasını beklerken, 1379 takviye, 1405 direnç düzeylerinin yatay eğilimde ilk aşamada ön planda kalmasını beklediğimiz düzeyler olarak öngörmekteyiz. Kısa vadeli görünümde ise 200 günlük yaklaşıknın bulunduğu 1370 bölgesi ara takviye olmak üzere 1300-1250 kısa sürelili takviye bölge üzerinde 1435-1460-1520 bu anlamda ön plana çıkmasını beklediğimiz kısa sürelili dirençlerdir. Ancak 1460-1520 bölgesi aşılmadıkça yeniden takviye arayışlarına yönelik risklerin ve tepkisel anlamda yeni fırsaTürk Lirasıarın bu kez ilerleyen haftalar adına 1250-1150 aralığına yönelik gündeme gelebileceğini düşünmekteyiz.

VİOP Endeks30 – Kısalan fiyat barları yön bulma kararını etkiliyor.

Endeks30 Nisan vade kontratta kapanış 1446,50 düzeysinde, akşam gösterimında kapanış ise 1443,50 düzeysinde gerçekleşti. Kontratta geçtiğimiz hafta öngördüğümüz reaksiyonnın olumlu görünüme geçiş noktasında direnç bölgesini 1462 olarak öngörmekteyiz. Yeni güne yatay eğilimle açılış beklediğimiz kontratta 1470 bölgesinin aşılması halinde 1470-1475 aralığına yönelik sınırlı bir trade alanı gündeme gelebilir. Aksi halde kısa sürelili takviye arayışları ilk aşamada 1420-1400 aralığında devam edebilir.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Günlük Strateji Fikirleri tablomuzda teknik analiz baz alarak oluşturduğumuz listede yer almış hisselerde takviye ve direnç düzeyler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu nedenle bazı hisselerde takviye ve direnç düzeylerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Hisselere yönelik takviye direnç düzeyler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz noTürk Lirasıarında yer alacak düzeylerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 Bist100i ve Garanti BBVA Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır. Performans değerlendirmesinde ilk 10 dakika sonuçsi baz alınırken, performans bilgileri her ayın pazartesinde paylaşılır. Açılış itibariyle Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 terakki ve üzerinde açılış gerçekleştirenler ile Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğenmediklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 düşüş ve altında açılış gerçekleştirenler listeden çıkarılacak, performans değerlendirilmesine de dahil edilmeyecektir. Arbitraj Fikirleri’nde öneri tarihinden itibaren izlenmekte ve arbitraj farkı %0.5 altına indiğinde öneri kapandığı gün performansına dahil edilmektedir. Pair Trade öneri performanslarında BİST’te spot piyasa kapanışındaki sonuçler baz alınmaktadır.

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni