Garanti BBVA Yatırım Hisse Önerileri – (2.04.2021)

BİST-100 – Tepki terakkii eğilimi.

Yurt içi gündemde dün itibariyle TCMB’nin yatırımcı toplantısı öne çıkarken, sonuçlen mesajlarda geleceğe yönelik TCMB politikasında bir değişiklik olmadığının belirtilmesi BİST’te kısa sürelide reaksiyon noktasında takviyeleyiciydi. Kısa vadede teknik anlamda toparlanmayı tepki terakkii olarak değerlendirmiş, haftaya başlarken bu eğilimin sürmesini beklediğimizi belirtmiştik. Dolayısıyla geldiğimiz noktada kısa sürelili direnç düzeylerin öneminin arttığını düşünmekteyiz. 1435 ve 1460 bu anlamda önemsediğimi yakın vade direnç düzeylerdir. Güne hafif pozitif eğilimle açılış öngörürken, 1435-1440 bölgesinde açılış sonrasında sınırlı kar satışlarının öne çıkabileceğini düşünmekteyiz. Olası gerilemelerde tepki terakkiinin devamı adına 1415 bölgesini gün içi takviye anlamında önemsiyoruz.

VİOP Endeks30 – Yeni bir yatay işlem bandı oluşurken, reaksiyonnın gücü test edilecek.

Endeks30 Nisan vade kontratta kapanış 1470,75 düzeysinde, akşam gösterimında kapanış ise 1474,75 düzeysinde gerçekleşti. Kontratta kısa sürelili görünümde yeniden olumlu görünüme geçilirken, bu görünümün korunması adına takviye bölgeyi 1450 olarak öngörmekteyiz. Kısa vadede hafta başında öngördüğümüz tepki terakkiinin devamı noktasında toparlanmanın gücünün test edildiği bir döneme girildiğini düşünmekteyiz. Güne hafif artı açılış beklediğimiz kontratta 1485- 1495 bölgesi ilk aşamada direnç olarak öne çıkabilir. Söz konusu düzeyde gelebilecek kar satışlarına karşın reaksiyonnın devamı noktasında 1456-1450 takviye bölgesinin önem taşıdığını düşünmekteyiz.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Günlük Strateji Fikirleri tablomuzda teknik analiz baz alarak oluşturduğumuz listede yer almış hisselerde takviye ve direnç düzeyler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu nedenle bazı hisselerde takviye ve direnç düzeylerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Hisselere yönelik takviye direnç düzeyler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz noTürk Lirasıarında yer alacak düzeylerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 Bist100i ve Garanti BBVA Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır. Performans değerlendirmesinde ilk 10 dakika sonuçsi baz alınırken, performans bilgileri her ayın pazartesinde paylaşılır. Açılış itibariyle Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 terakki ve üzerinde açılış gerçekleştirenler ile Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğenmediklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 düşüş ve altında açılış gerçekleştirenler listeden çıkarılacak, performans değerlendirilmesine de dahil edilmeyecektir. Arbitraj Fikirleri’nde öneri tarihinden itibaren izlenmekte ve arbitraj farkı %0.5 altına indiğinde öneri kapandığı gün performansına dahil edilmektedir. Pair Trade öneri performanslarında BİST’te spot piyasa kapanışındaki sonuçler baz alınmaktadır.

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni