Garanti BBVA Yatırım Hisse Önerileri – (3.05.2021)

BİST-100 – Tepki terakkii görünümünde değişiklik bulunmuyor, 1420-1425 bölgesi kısa sürelide direnç olarak ön planda kalabilir.

Temel görünümde iyimserliğe katkı sağlayabilecek ilave bir gelişme olmadıkça, haftanın ilk yarısındaki terakki denemelerinde 1420-1425 bölgesinde kazanç satışları ve sınırlı düzeltme riski artabileceğini düşünüyoruz. Olası kar satışlarının (ara takviye 1380 olmak üzere) 1340-1320 bölgesi üzerinde karşılandığı görünümde tekrar 1400 üzerinde kısa sürelili dirençlere 1425-1450-1480düzeylerine yönelim beklenebilir.

VİOP Endeks30 – Kısa vadeli dirençler ön planda kalmaya devam edebilir.

Endeks30 Haziran vade kontratta kapanış 1481 düzeysinde, akşam gösterimında kapanış ise 1478,50 düzeysinde gerçekleşti. 1450 bölgesi üzerinde yeniden pozitif eğilime geçen kontratta bu eğilimin korunması adına 1460 bölgesinin korunması gerektiğini düşünüyoruz. Haziran vade kontratta güne yatay eğilimle başlangıç yapılmasını bekliyoruz. Açılış sonrasında 1490 bölgesinin aşılması halinde 1505-1510 aralığına yönelik sınırlı bir trade alanı oluşabilirse de, söz konusu direnç bölgede kar satışlarının öne çıkabileceğini düşünüyoruz. Kısa vadeli görünümde aşırı alım bölgeye yaklaşan Bist100 açısından belirttiğimiz direnç bölge ye da 1475 altındaki gerilemeler yakı vade adına sınırlı kar satışlarının öne çıkmasına neden olabilir.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Günlük Strateji Fikirleri tablomuzda teknik analiz baz alarak oluşturduğumuz listede yer almış hisselerde takviye ve direnç düzeyler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu nedenle bazı hisselerde takviye ve direnç düzeylerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Hisselere yönelik takviye direnç düzeyler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz noTürk Lirasıarında yer alacak düzeylerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 Bist100i ve Garanti BBVA Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır. Performans değerlendirmesinde ilk 10 dakika sonuçsi baz alınırken, performans bilgileri her ayın pazartesinde paylaşılır. Açılış itibariyle Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 terakki ve üzerinde açılış gerçekleştirenler ile Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğenmediklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 düşüş ve altında açılış gerçekleştirenler listeden çıkarılacak, performans değerlendirilmesine de dahil edilmeyecektir. Arbitraj Fikirleri’nde öneri tarihinden itibaren izlenmekte ve arbitraj farkı %0.5 altına indiğinde öneri kapandığı gün performansına dahil edilmektedir. Pair Trade öneri performanslarında BİST’te spot piyasa kapanışındaki sonuçler baz alınmaktadır.

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni