Garanti BBVA Yatırım Hisse Önerileri – (4.05.2021)

BİST-100 – Tepki terakkii görünümünde değişiklik bulunmuyor, 1420-1425 bölgesi kısa sürelide direnç olarak ön planda kalabilir.

Haftaya başlarken temel görünümde iyimserliğe katkı sağlayabilecek ilave bir gelişme olmadıkça, haftanın ilk yarısındaki terakki denemelerinde 1420-1425 bölgesinde kazanç satışları ve sınırlı düzeltme riskinin artabileceğini belirtmiştik. Bu aşamada görüşümüzde değişiklik bulunmuyor. Söz konusu bölgede gelebilecek gün içi kar satışlarında 1410-1400 bölgesinin ilk aşamada takviye olarak ön panda kalabileceğini düşünüyoruz. Olası kar satışlarının 1400-1380 bölgesi üzerinde karşılandığı görünümde tekrar 1400 üzerinde kısa sürelili dirençlere 1425-1450- 1480 düzeylerine yönelim beklenebilir.

VİOP Endeks30 – Gün içi kar satışları gündeme gelebilir.

Endeks30 Haziran vade kontratta kapanış 1507,25 düzeysinde, akşam gösterimında kapanış ise 1507,75 düzeysinde gerçekleşti. 1450 bölgesi üzerinde yeniden pozitif eğilime geçen kontratta bu eğilimin korunması adına 1480 bölgesinin korunması gerektiğini düşünüyoruz. Haziran vade kontratta güne yatay eğilimle başlangıç yapılmasını bekliyoruz. Açılış sonrasında 1515-1520 bölgesinin aşılamaması halinde gün içinde kazanç satışları riskinin artabileceğini düşünüyoruz. Bu yönde ön plana çıkabilecek ilk takviye bölgeyi ise 1500-1490 aralığı olarak öngörmekteyiz.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Günlük Strateji Fikirleri tablomuzda teknik analiz baz alarak oluşturduğumuz listede yer almış hisselerde takviye ve direnç düzeyler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu nedenle bazı hisselerde takviye ve direnç düzeylerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Hisselere yönelik takviye direnç düzeyler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz noTürk Lirasıarında yer alacak düzeylerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 Bist100i ve Garanti BBVA Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır. Performans değerlendirmesinde ilk 10 dakika sonuçsi baz alınırken, performans bilgileri her ayın pazartesinde paylaşılır. Açılış itibariyle Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 terakki ve üzerinde açılış gerçekleştirenler ile Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğenmediklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 düşüş ve altında açılış gerçekleştirenler listeden çıkarılacak, performans değerlendirilmesine de dahil edilmeyecektir. Arbitraj Fikirleri’nde öneri tarihinden itibaren izlenmekte ve arbitraj farkı %0.5 altına indiğinde öneri kapandığı gün performansına dahil edilmektedir. Pair Trade öneri performanslarında BİST’te spot piyasa kapanışındaki sonuçler baz alınmaktadır.

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni