Şeker Yatırım 16 Aralık 2020 Hisse Önerileri

Teknik Bakış

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 Bist100i 1.399,86 ile yeni tarihi zirve test ederken, günü %0,49 terakkile 1.395,40 ile tarihi zirveden kapattı. Endeks gün içinde 1.378, kısa sürelide ise 1.340 üzerinde tutundukça geri çekilmeler yaşansa da terakkiini kısa sürelide 1.416-1.425 aralığına doğru devam ettirmesi beklenmektedir. Endeksin 1.385 altında kar satışlarını 1.367-1.371 aralığına doğru devam devam ettirmesi beklenirken, bu aralık altındaki kapanışlarda kar satışlarının 1.340’lara kadar devam etmesi beklenmektedir.

Gün içinde 1.385 ve altına gerileme trade amaçlı alım fırsatı, 1.416 ve üzerine düşük hacimli terakkiler ise kazanç satışları fırsatı olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerdeki genel güçlü pozitif eğilim kar satışları yaşansa da terakkiin devam edeceğine işaret ediyor. Ancak kısa sürelili göstergelerin aşırı alıma gelmesi nedeniyle gün içinde yeni zirve denemeler sınırlı da olsa kazanç satışları fırsatı olarak değerlendirilebilir. Endeksin güne alıcılı br eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük HarekeTürk Lirasıi Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye terakkiini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir