Şeker Yatırım 20 Kasım 2020 Hisse Önerileri

Teknik Bakış

Güne hafif negatif eğilimle başlayan BIST-100 Bist100i gün içinde kar satışlarıyla karşılaşsa da bankacılık Bist100i öncülüğünde günü % 1,41 terakkile 1.313,02’den kapattı. BIST-100 gün içinde 1.325,70 ile yeni tarihi zirve test ederken, günü tarihi en yüksek düzey işlem boyutu çifte en yüksek düzeyla kapattı. Endeks gün içinde 1.289 üzerinde tutundukça kar satışları yaşansa da terakkiini 1.350 düzeyleri ara direnç olmak 1.390 düzeylerine kadar devam ettirmesi beklenmektedir.

Endeksin 1.289 altındaki kapanışlarda kısa sürelili terakkiini sonlandırarak 1.344-1.350 aralığı ilk hedef olmak üzere kar satışlarını güçlendirerek düzeltme sürecine girmesi beklenmektedir. Kısa vadede 1.294 ve altına gerilemeler trade amaçlı yeni alım fırsatı, gün içinde 1.327 ve üzerine önceki günlere göre düşük hacimli terakkiler ise satış fırsatı olarak takip edilebilir. Orta vadeli teknik göstergelerdeki ve genel pozitif eğilim kar satışları yaşansa da terakki trendinin devam edeceğine işaret ediyor. Ancak kısa sürelili göstergeler ve momentumdaki güç kaybı Bist100te terakkilerin satış fırsatı olarak kullanılabileceğine ve kazanç satışları riskinin yükseldiğine işaret ediyor. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük HarekeTürk Lirasıi Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye terakkiini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir