Şeker Yatırım 23 Kasım 2020 Hisse Önerileri

Teknik Bakış

Güne pozitif eğilimle başlayan BIST-100 Bist100i gün içinde 1.328,33 ile yeni tarihi zirve test ederken, Sınai Bist100 öncülüğünde günü % 0,83 terakkile 1.323,95 ile yeni yüksek düzeyden kapattı. Endeks kısa sürelide 1.303 üzerinde tutundukça kar satışları yaşansa terakkiin 1.352-1.354 aralığı ara direnç olmak orta sürelide 1.390 düzeylerine kadar devam etmesi beklenir. Endeksin 1.303 altındaki kapanışlarda kısa sürelili terakkiini sonlandırarak 1.250-1.258 aralığına kadar devam kar satışlarının düzeltme şeklinde güçlenmesi beklenir.

Gün içinde 1.304 ve altına gerilemeler trade amaçlı yeni alım fırsatı, gün içinde 1.338 ve üzerine önceki günlere göre düşük hacimli terakkiler ise satış fırsatı olarak takip edilebilir. Orta vadeli teknik göstergelerdeki ve genel pozitif eğilim kar satışları yaşansa da terakki trendinin orta sürelide korunacağına işaret ediyor. Ancak son zirve denemesinde işlem boyutun önceki günlere göre düşük kalması ve momentumdaki negatif uyumsuzluk Bist100te terakkilerin satış fırsatı olarak kullanılacağına işaret ederken, Bist100te kısa sürelili güçlü kar satışları yaşanabileceğin işaret etmektedir. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük HarekeTürk Lirasıi Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye terakkiini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir