Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (7.12.2020)

Teknik Bakış

Güne hafif pozitif başlangıç yapan BIST-100 Bist100i gün içinde dar bantta sıkışık seyir izlerken, bankacılık Bist100indeki negatif ayrışmaya rağmen günü 1.330,87’den yatay kapattı. Endeks kısa sürelide 1.308, gün içinde ise 1.322 üzerinde tutundukça geri çekilmeler olsa da kısa sürelili terakki trendini koruması beklenmektedir. Endeksin 1.338 üzerinde terakkiini 1.360 ilk hedef olmak üzere 1.382’lere kadar devam ettirme potansiyeli oluşacaktır.

Endeksin 1.322 altında 1.308’lere doğru düşüşünü devam ettirmesi beklenirken, bu düzey altında kar satışlarının 1.283-1.287 aralığına doğru devam etmesi beklenir. Gün içinde 1.322’lere gerileme trade amaçlı alım fırsatı, 1.350 ve üzerine düşük hacimli terakkiler ise satış fırsatı olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerdeki zayıf görünüm devam etmekle birlikte momentum ve kısa sürelili göstergelerin pozitif eğilime girmesi Bist100in terakki eğilimine düşük momentumla devam edebileceğine işaret ediyor. Ancak göstergelerdeki zayıf görünüm kazanç satışları riskinin devam ettiğine işaret ediyor. Endeksin güne yataya yakın sınırı pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük HarekeTürk Lirasıi Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye terakkiini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir