Vakıf Yatırım 10 Kasım 2020 Hisse Önerileri

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST100 Bist100i gün içinde oldukça güçlü bir terakki yaşadı ve %3.3 artışla 1,231 düzeysinden kapandı. İşlem hacmi 24.6 milyar TL olarak gerçekleşirken, Bist100e dahil olan 72 hisse değer kazandı, 27 hisse ise güç kaybetti. Sabah saaTürk Lirasıerinde yurtdışı vadeli piyasalarda kar satışları izleniyor.

Küresel piyasalarda haftanın pazartesinde ciddi bir ralli havası yaşandı. ABD seçimlerinin piyasaları sevindiren sonuçlarının ardından, aşı gelişmeleri terakkii hızlandırdı. Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen coronavirüs aşısının enfeksiyonu yüzde 90’dan fazla önlediği açıklandı. Bu haberlerin ardından bu şirkeTürk Lirasıerin hisselerinde hızlı terakki izlendi. Özellikle salgından kötü etkilenen havacılık, turizm, enerji ve mali sektör hisselerinde güçlü performans görüldü. Aşı haberlerine bağlı olarak risk algısı güçlendi. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde ve ABD dolarında terakki, ons altında ise düşüş gözlendi. İçeride ise TCMB’nin yeni başkanı Naci Ağbal yazılı bir açıklama yaptı. Ağbal açıklamasında fiyat istikrarı için tüm araçların kararlılıkla kullanılacağını, iletişimin güçlendirileceğini belirtti. Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Berat Albayrak yerine Lütfi Elvan atandı. Bu gelişmelerle beraber içeride TL’nin oynaklığının azalmasını ve yurtdışına bağlı seyrin devam etmesini bekliyoruz. TCMB’nin 19 Kasım toplantısı ise önemini koruyor.

BIST-100 Bist100inin güne hafif satıcılı başlamasını bekliyoruz. Teknik olarak görünüm hala güçlü, 1,225 takviye haline geldi, 1,215 ise diğer takviye düzeysi olarak izlenebilir. 1,245 ise ana direnç olarak takip edilebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 Bist100inin güne hafif satıcılı başlamasını bekliyoruz.
 Teknik olarak görünüm hala güçlü, 1,225 takviye haline geldi, 1,215 ise diğer takviye düzeysi olarak izlenebilir. 1,245 ise ana direnç olarak takip edilebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Aralık vade kontratı haftaya sert terakkile başladı ve günü 1.379 düzeysinden kapattı. Yeni TCMB Başkanı Ağbal’ın piyasaya verdiği mesajlar olumlu algılanırken, virüse karşı geliştirilen aşı çalışmalarıyla ilgili haber akışı da Bist100lere pozitif yansıdı.
 Kontratta yukarı yönlü hareketin sürmesi halinde 1.390 ve 1.410 düzeylerini direnç, 1.370 ve 1.355’i ise takviye olarak takip ediyor olacağız.

Günlük Hisse Beklentileri

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir