Vakıf Yatırım 23 Ekim 2020 Hisse Önerileri

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 Bist100i günün geri kalanında zayıf seyretti ve 1,200 desteğinin altında 1,198 düzeysinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 25.2 milyar TL olarak gerçekleşirken, Bist100e dahil olan 39 hisse değer kazandı, 60 hisse ise güç kaybetti. Dolar/TL TCMB kararı sonrasında yükselerek 7.95 düzeysinin üzerine geldi. Bugüne başlarken yurtdışı vadeli piyasalardan karışık sinyaller alıyoruz.

Küresel piyasalarda ABD mali teşvik paketi ve başkanlık seçimleri fiyaTürk Lirasıamaları sürüyor. Dün Trump ve Biden seçim öncesindeki son açık oturuma katıldılar. Oturumda bir çok konu gündeme gelse de iki aday arasında net bir ayrışma oluşmadı, bu aşamada oylamaları çok etkilemesi beklenmiyor. AnkeTürk Lirasıerde ise Biden önde olmasına rağmen , seçimi kazandıracak kritik eyaleTürk Lirasıerde oy oranlarının çok yakın olması belirsizlik yaratıyor. Ancak son dönemde ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki terakki “mavi dalga” fiyaTürk Lirasıamasına işaret ediyor. Öte yandan teşvik paketine ilişkin umuTürk Lirasıar da sürüyor, ancak Senato’dan geçmesi halen düşük ihtimal. İçeride ise gündem TCMB faiz kararı olarak takip edildi. TCMB piyasa olasılıklerinin aksine politika faizini sabit bırakırken Geç Likidite Penceresi işlemlerinde uygulanacak Merkez Bankası borç verme faiz oranı ile gecelik borç verme faiz oranı arasındaki farkın 300 baz puan olarak belirlenmesine karar verdi. Bu bant daha önce 150 baz puan şeklindeydi. Bu karar ile beraber kurda bir miktar oynaklık görünse de fonlama maliyetindeki artış eğiliminin devam etmesini bekliyoruz, kur üzerindeki hareketin de yurtdışı gelişmelere bağlı olarak sınırlı kalmasını bekliyoruz. Bugün piyasalar küresel çapta açıklanacak olan PMI sonuçlerini takip edecek, özellikle vaka sayılarının yeniden arttığı Ekim ayına ilişkin bu sonuçlerin fiyaTürk Lirasıamaları etkilemesi muhtemel.

BIST-100 Bist100inin güne reaksiyonyla başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endekste 1,200 desteğinin altında kapanış sonrasında bugün bu düzeyyi yeniden referans olarak takip ediyoruz. 1,200 altına gelinmesi halinde 1,190 diğer takviye düzeysi iken 1,215 direnç olarak izlenmelidir. 1,200 düzeysinin altında kalınması halinde risk azaltmak gerekebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 Bist100inin güne reaksiyonyla başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endekste 1,200 desteğinin altında kapanış sonrasında bugün bu düzeyyi yeniden referans olarak takip ediyoruz.
 1,200 altına gelinmesi halinde 1,190 diğer takviye düzeysi iken 1,215 direnç olarak izlenmelidir. 1,200 düzeysinin altında kalınması halinde risk azaltmak gerekebilir.

BIST-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta aşağı yönlü hareketin devamı durumunda 1.320 ilk takviye düzeysi olarak izlenmelidir. Bu düzeynin altına gelinmesi halinde satışlar hızlanabilir. 1.310 ve 1.300 kısa sürelide izlenmesi gereken diğer takviye düzeyleridir.
 Olası alımlarda ise 1.335 ilk direnç olarak takip edilmelidir. Bu düzeynin üzerinde 1.350-1.360 direnç bölgesini takip ediyor olacağız

Günlük Hisse Beklentileri

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir