Vakıf Yatırım 24 Kasım 2020 Hisse Önerileri

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST100 Bist100i günün ikinci yarısında serTürk Lirasıeşen satışlarla günü %0.7 düşüşle 1,314 düzeysinden kapattı. İşlem hacmi 33.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, Bist100e dahil olan 41 hisse değer kazandı, 55 hisse ise güç kaybetti. Dolar/TL 7.90 düzeysine kadar yükselirken, gösterge faiz %14.27 düzeysinden kapanış yaptı. Sabah saaTürk Lirasıerinde yurtdışı vadeli piyasalarda pozitif bir hava izleniyor.

ABD’de hisse Bist100leri haftaya pozitif başladı. Küresel ölçekte açıklanan PMI sonuçleri Avrupa’da zayıflamaya işaret ederken, ABD adına ise güçlü gerçekleşti. Donald Trump’ın seçilmiş başkan Biden’a yönetimi devir sürecinde geçişi kolaylaştırma tavsiyesi pozitif fiyaTürk Lirasıanırken, Biden’ın Hazine Bakanlığı için eski FED başkanı Janet Yellen’ı getireceği olasılıksi de piyasalarda pozitif fiyaTürk Lirasıandı. ABD’de teknoloji şirkeTürk Lirasıeri geride kaldı, aşı gelişmeleri yoğunlaştıkça oluşan sektörel rotasyon fiyaTürk Lirasıaması devam etti. Öte yandan içeride ise kar satışları izlendi. Bankacılık sektörü gerilerken, GYO sektöründe satın alma haberleri hisse fiyaTürk Lirasıarına da yansıdı. Bugün içeride kapasite kullanım oranı ve güven Bist100leri açıklanacak, Ayrıca bugün Hazine yarın 7 yıllık değişken ve 10 yıllık sabit kuponlu tahvil ihaleleri düzenleyecek. Özellikle 10 yıllık tahvilin talep miktarı, yabancı yatırımcı ilgisi açısından önemli bir gösterge olacak. Ay başından bu yana devam eden piyasa dostu söylem ve eylemler yabancı yatırımcı açısından da olumlu karşılanmıştı, bu ilginin seyri açısından bu ihale, mevcut enflasyon olasılıklerinin iyileştiği ortamda önemli olacaktır. Almanya’da ise IFO güven Bist100i ve nihai büyüme sonuçsi yayınlanacak.

BIST-100 Bist100inin bugüne reaksiyonyla başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli kar satışlarının 1,290 desteği üzerinde karşılanması olumlu. Bu aşamada 1,325 ilk direnç olmak üzere iyimserliğimizi koruyoruz. 1,290 düzeysini ise zarar kes düzeysi olarak önemsiyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 Bist100inin bugüne reaksiyonyla başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli kar satışlarının 1,290 desteği üzerinde karşılanması olumlu.
 Bu aşamada 1,325 ilk direnç olmak üzere iyimserliğimizi koruyoruz. 1,290 düzeysini ise zarar kes düzeysi olarak önemsiyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratın bugüne pozitif başlamasını bekliyoruz. 1.480 ve 1.488 ilk direnç düzeyleri olarak izlenebilir.
 1.452 ve 1.440 düzeyleri ise düşüşün devamı halinde takviye olarak takip edilmelidir.

Günlük Hisse Beklentileri

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir