Vakıf Yatırım 28 Ekim 2020 Hisse Önerileri

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 Bist100i günün geri kalanında 1,140 desteği üzerinde tutundu ve reaksiyonyla ve 1,153 düzeysinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 22 milyar TL olarak gerçekleşirken, Bist100e dahil olan 67 hisse değer kazandı, 29 hisse ise güç kaybetti. Bugüne başlarken yurtdışı vadeli piyasalardan negatif sinyaller alıyoruz.

Küresel çapta artan vaka sayıları daha önceki olasılıklerin aksine çeşiTürk Lirasıi bölgelerde ekonomileri yeniden kapanma noktasına getirdi. Özellikle Avrupa’da salgın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı %40’ı aşarken, Fransa, İtalya, İngiltere gibi ülkelerde kısıTürk Lirasıamalar artırıldı. Fransa bir ay sürecek bir sokağa çıkma yasağı uygularken, İngiltere’de de haftalık kısıTürk Lirasıamalar gündeme geldi. Bu gelişmelerle beraber Avrupa piyasalarında pres daha belirgin hissediliyor. Öte yandan 3 Kasım’da seçimlere hazırlanan ABD’de de artan vaka sayıları ve mali teşvik paketi belirsizliği ekonomik endişeleri artırırken, “evde kal” ekonomisine uygun sektörlerin performans açısından öne çıktığını gözlemliyoruz. Dün S&P ve Dow Jones negatif tarafta kapanırken, Microsoft’un güçlü finansalları ve artan vakalarla yeniden teknoloji hisselerine talebin artmasıyla Nasdaq pozitif tarafta kapandı. Bu hafta FANG şirkeTürk Lirasıerinin bilançoları bekleniyor. ÖzeTürk Lirasıe, yurtdışı piyasalarda tedirginlik ve belirsizlik yeniden fiyaTürk Lirasıanmaya başlarken, sektörel rotasyon dikkat çekiyor. İçeride ise kurdaki terakki, hisse piyasalarına çok da negatif yansımıyor. 3.çeyrek bilanço döneminde BIST100 içinde ağırlığı yüksek olan şirkeTürk Lirasıerin iyi bir bilanço dönemi geçirdiğini görüyoruz, bu durum Bist100teki olası geri çekilmeyi sınırlayabilir. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 1.5 gün kapalı olacak olan yerel varlıklarda bundan dolayı risk azaltma eğilimi izlenebilir. Bugün TCMB’nin yayınlayacağı yılın son enflasyon raporu ve sonrasındaki açıklamalar takip edilecektir.

BIST-100 Bist100inin güne hafif satıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,140-1,130 takviye bölgesini önemli görüyoruz, bu bölgenin üzerinde reaksiyon bekliyoruz. Ancak 1,170 aşılmadıkça dalgalanma sürebilir. Bu yüzden kısa sürelide bu bandın takip edilmesini öneriyor, 1,130 düzeysini ise zarar-kes düzeysi olarak önemsiyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 Bist100inin güne hafif satıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,140-1,130 takviye bölgesini önemli görüyoruz, bu bölgenin üzerinde reaksiyon bekliyoruz. Ancak 1,170 aşılmadıkça dalgalanma sürebilir.
 Bu yüzden kısa sürelide bu bandın takip edilmesini öneriyor, 1,130 düzeysini ise zarar-kes düzeysi olarak önemsiyoruz.

BIST-30 Kontratı Teknik Yorum

 Ekim vadeli kontrat dün trend takviye bölgesinden reaksiyon ile 1.267 düzeysinden kapanış yaptı. Kontratta yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 1.270 ve 1.283 ilk direnç düzeyleri olarak izlenebilir. Daha yukarıda ise 1.290-1.295 bölgesi direnç olarak takip edilebilir.
 Aşağıda ise 1.255-1.250 ilk takviye bölgesiyken bu bölgenin altına gelinmesi halinde 1.240 desteğine doğru geri çekilme görebiliriz.

Günlük Hisse Beklentileri

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir