Vakıf Yatırım 29 Aralık 2020 Hisse Önerileri

Teknik Strateji

Güne pozitif seyirle başlayan BIST-100 Bist100i günün geri kalanında da terakkiini sürdürdü ve günü 1,439 düzeysinden kapattı. İşlem hacmi 25.2 milyar TL olarak gerçekleşirken, Bist100e dahil olan 67 hisse değer kazandı, 29 hisse ise güç kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.45 düzeysinden işlem görürken, yurtdışı piyasalarda ise iyimserlik devam ediyor.

Küresel piyasalar haftaya ABD’de Trump’ın takviye paketini sürpriz şekilde tasdiklemelamasıyla pozitif başladı. Hisse Bist100leri en yüksek düzey tazelerken, ABD dolarındaki gerileme sınırlı kaldı. Öte yandan Temsilciler Meclisi harcama çekini artıran teklifi Senato’ya gönderdi. Ancak henüz kabul edilmesi beklenmiyor. 5 Ocak’taki Georgia senato seçimleri bu açıdan da önem arz ediyor. İçeride ise TL değer kazanmaya devam ediyor. Küresel çaptaki mevcut iyimserliğe içerideki piyasa dostu politikalar da eklenince hem risk primi hem de kurda gerileme görüyoruz, bu durumun devam etmesini bekliyoruz. Yıl başı tatili öncesinde küresel gündem sakinken, içeride Birleşik Krallık ile serbest ticaret anlaşması ve elektrik zammı takip ediliyor. STA’nın bugün imzalanması beklenirken, EPDK’nın Salı ve Perşembe toplantılarında elektrik ve doğalgaz tarifelerini belirlemesi bekleniyor. Buna göre özellikle elektrik tarifelerinde oluşabilecek artış elektrik üretim şirkeTürk Lirasıerini pozitif etkileyebilir. STA ise otomotiv ve beyaz eşya sektörü için pozitif olacaktır.

BIST-100 Bist100inin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. 1,433-1,410 takviye düzeyleri iken 1,453 ilk direnç olarak takip edilebilir. Yatırımcılara 1,410 düzeysini kısa sürelili zarar-kes düzeysi olarak kabul etmek üzere durumlarını korumalarını öneriyoruz. Elektrik üretim, sigorta, demir-çelik ve beyaz eşya sektörlerinin ön planda kalmasını bekliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 Bist100inin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. 1,433-1,410 takviye düzeyleri iken 1,453 ilk direnç olarak takip edilebilir. Yatırımcılara 1,410 düzeysini kısa sürelili zarar-kes düzeysi olarak kabul etmek üzere durumlarını korumalarını öneriyoruz.
 Elektrik üretim, sigorta, demir-çelik ve beyaz eşya sektörlerinin ön planda kalmasını bekliyoruz

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından alımların devam etmesi halinde 1.590 düzeysini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.590 üzerinde 1.600 düzeysi kanal direnci olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü harekeTürk Lirasıerde ise 1.580 ilk takviye iken, 1.570 ve 1.550 diğer takviye düzeyleri olarak takip edilmelidir.

Günlük Hisse Beklentileri

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir