Vakıf Yatırım Hisse Önerileri – (1.12.2020)

Teknik Strateji

Güne satışlarla başlayan BIST100 Bist100i günün geri kalanında da zayıf seyir izledi ve %3.4 kayıpla 1,283 düzeysinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 25.3 milyar TL olarak gerçekleşirken, Bist100e dahil olan 20 hisse değer kazandı, 80 hisse ise güç kaybetti. Dolar/TL kuru gün içinde 7.74 düzeysine kadar gerilese de 7.83 düzeysinden işlem görüyor. Yurtdışı vadeli piyasalarda ise dünkü satışların ardından, sabah saaTürk Lirasıerinde pozitif bir görünüm hakim.

Asya’da olasılıklerin üzerinde gerçekleşen ekonomik sonuçler toparlanmanın devamına işaret ederken, piyasalarda da pozitif fiyaTürk Lirasıanıyor. ABD’de ise dün Kasım ayı rallisi sonrasında hafif kazanç satışları izlendi. Gün içinde Moderna’dan gelen ve %90 üzerinde etkinliğe sahip aşı haberleri sektörel anlamda etki yaratırken, son dönemde piyasaların aşı gelişmelerine, yeni haber olmadıkça, duyarlılığın azaldığını görüyoruz. ABD dolarında değer kaybı sürerken, OPEC toplantısının ertelenmesi de petrol fiyaTürk Lirasıarı üzerinde kısa sürelili pres yaratabilir. İçeride ise 3.çeyrek büyüme %6.7 olarak açıklandı. Piyasa olasılıksi %5.0-5.5 bandında bulunuyordu. Ancak piyasa dün açıklanan ek kısıTürk Lirasıamaları fiyaTürk Lirasıadı. Dün açıklanan ek kısıTürk Lirasıamalara göre, hafta içi akşam saaTürk Lirasıerinde, hafta sonunda ise belli istisnalar hariç sokağa çıkma yasağı getirildi. Bu uygulamanın sektörel olarak Mart ayına benzer ancak daha hafif fiyaTürk Lirasıanmasını bekliyoruz. Bugün dışarıda imalat PMI sonuçleri takip edilecek.

BIST-100 Bist100inin güne reaksiyonyla başlamasını bekliyoruz. Teknik olarak dünkü satışlar sonrasında zayıflayan Bist100te 1,275 ana desteği korundukça terakki ihtimali de sürecektir. Ancak 1,310 yeniden aşılmadıkça hareketli bir seyir beklenebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 Bist100inin güne reaksiyonyla başlamasını bekliyoruz.
 Teknik olarak dünkü satışlar sonrasında zayıflayan Bist100te 1,275 ana desteği korundukça terakki ihtimali de sürecektir. Ancak 1,310 yeniden aşılmadıkça hareketli bir seyir beklenebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta dün gelen sert satışlarla kısa sürelili yükselen trend görünümü bozulurken, akşam saaTürk Lirasıerinde 1.440 takviye düzeysinden reaksiyon gördük. Kontratın bugüne pozitif başlayacağını düşünüyoruz. 1.460 yukarı harekeTürk Lirasıerde ilk direnç iken, bu düzeynin üzerinde 1.480 düzeysi direnç olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketin devamında ise 1.440 ve 1.425 gün içi takviye düzeyleri olarak izlenmelidir.
 Kontratın orta sürelide terakki hareketini sürdürmesi için 1.500 düzeysinin üzerinde süreklilık sağlanması gerektiğini düşünüyoruz.

Günlük Hisse Beklentileri

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir