İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (15-19 Mart 2021)

Haftalık Piyasa Stratejisi

Borsa

Borsa Bist100inde yukarıda 1580 direncini geçmekte zorluk yaşadığımız görülüyor. Aşağıda ise 1531 düzeysindeki (şimdilik) 50-günlük yaklaşık sıkıştırıyor. Gelecek günlerde Borsa Bist100i bir karar vermek zorunda kalacak. 1580 direncini geçebilirsek yukarı doğru harekeTürk Lirasıer sert bir şekilde devam edebilir. Buna karşın Borsa Bist100inin 50-günlük yaklaşıksının altına gerilemesi durumunda satışlar hızını artırabilir ve 1500 düzeysinin altını görebiliriz. Bunların hepsini yakın bir gelecekte görmüş olacağız.

Temkinli olmaya devam etmekte fayda var. tamamen hissede olmak doğru bir karar olmayabilir. Yada VIOP tarafında kısa durum açarak tahvilü koruma altına almak ve süreci bu şekilde takip etmek yine doğru bir yaklaşım olacaktır.

Açıklanan ekonomik paketin uzun sürelide yazılım ve sigorta sektörüne pozitif etkisinin olacağını düşünüyoruz. Bu bağlamda Logo, Ardyz, Tursg gibi hisseleri olumlu olarak izlemeyi sürdürüyoruz.

Dolar

Dolar kuru 50-günlük yaklaşıksının üzerine çıktığı günden bu yana yukarı doğru eğilimini güçlendiriyor. 7.40 düzeysini takviye ve 7.80 düzeysini direnç olarak izliyoruz. 7.80 direncinin geçilmesi durumunda 8.02 düzeysine doğru patika açılabilir. Ancak 7.40 desteğinin altına düşse bile aşağıda fazla düşecek alan olmayabilir.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış gösterimında oluşan fiyaTürk Lirasıardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss düzeyleri belirlenecektir. Açılış gösterimının ardından tablomuz giriş fiyaTürk Lirasıarı ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni