İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (15-19 Şubat 2021)

Haftalık Piyasa Stratejisi

Borsa

Borsa Bist100i 1530 düzeysindeki 22-günlük yaklaşıksı üzerine yükseldi ve bu düzeynin üzerinde kalma savaşı sonuçyor. Teknik olarak görünümde zayıflama olduğu söylenebilir. 1530 düzeysinin altına gerileme olması durumunda satış pressı başlangıçta 1519 desteğine doğru devam edebilir. Satışların bu düzeynin de altına düşmesi durumunda ise 1500 düzeylerini izleyeceğiz. Ancak şimdilik Bist100 halen 1530 düzeysinin üzerinde ve ısrarlı bir şekilde tutunmaya devam ediyor. Endekste 1542 düzeysinin üzerine yerleşme olması durumunda ise yukarı doğru hareket ivmelenebilir. Bu durumda 1556 ve sonrasında 1582 dirençleri test edilebilir.

Dolar

Dolar kurunda TL’deki güçlenme devam ediyor. Önceki hafta TCMB sonuçlerine göre vatandaş 1.379 mn $ ve şirkeTürk Lirasıer 753 mn $ döviz satışı gerçekleştirdi. İki haftadır yurtiçi yerleşiklerin satışları devam ediyor. Dolar kurundaki düşüşte bu satışların etkisi yüksek. Dolar kuru teknik olarak 7 düzeysindeki psikolojik desteğine yaklaşmış durumda. Bu düzeynin altına gerilemesi durumunda aşağı yönlü seyir güçlenebilir. İlerleyen aylarda 6.50 düzeysini görme ihtimalimiz sürüyor. Dolar kurunda genel resimde aşağı yönlü trend devam ediyor. Tepki terakkileri gelse bile sürekli harekeTürk Lirasıer olmasını beklemiyoruz. Yukarıda ise 7.05 düzeysi geçilir ve üzerine yerleşirse tepki terakkii 7.25 düzeylerine doğru devam edebilir. Ancak sürekli olmasını beklemiyoruz. Perşembe günü TCMB toplantısında faiz değişikliği beklenmiyor. Kur üzerinde önemli bir etki yaratmasını beklemiyoruz.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış gösterimında oluşan fiyaTürk Lirasıardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss düzeyleri belirlenecektir. Açılış gösterimının ardından tablomuz giriş fiyaTürk Lirasıarı ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni