İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (22-26 Şubat 2021)

Haftalık Piyasa Stratejisi

Borsa

Borsa Bist100inde momentumda canlanma var. 1530 düzeysinin üzerinde ısrarlı duruşun ardından yukarı doğru güç toplanıyor diyebiliriz. Ancak emin olmak için 1575 direncinin ardından 1582 direncinin geçilmesi gerekiyor. Bu durumda yukarı doğru önümüz açılabilir. 1530 desteği önemini korumaya devam ediyor.

Stratejik olarak Borsa Bist100i 50-günlük yaklaşıksının (1500 düzeysi) üzerinde kaldığı sürece orta ve uzun sürelili durumlar korunabilir. Kısa vadeli al-sat yapan traderlar ise yukarıdaki takviye direnç düzeylerini izleyebilirler.

Uzun vadeli düşünen yatırımcılar için ŞirkeTürk Lirasıerindeki büyümenin devam etmesi önemli olacak. Satışlar artıyor, faaliyet karındaki atış devam ediyorsa uzun sürelide sorun yok demektir. Borsalarda sert dalgalanmalar olsa bile Şirketin durumu ve mali performansı uzun sürelide belirleyici olan tek unsurdur.

Bilançolar devam

Bilançolar açıklanmaya devam ederken hisse bazlı harekeTürk Lirasıer ön plana çıkabilir. Pazartesi günü ENJSA ve KORDS, Salı ASELS, Çarşamba SAHOL ve CCOLA, Perşembe TKFEN, AEFES, GOODY ve Cuma günü DOAS bilançoları açıklaması bekleniyor.

Dolar

Dolar kurunda genel olarak aşağı yönlü eğim sürüyor. Fitch’in açıklaması ne kadar fiyaTürk Lirasıandı onu göreceğiz. TL üzerinde pozitif etki yapabilir ve dolar kurunda bir miktar daha aşağı düzeyler görülebilir. Teknik olarak 7.10 düzeysi üzerine yükselip yerleşmedikçe dolar kurunda sürekli bir yukarı hareketten bahsetmek erken olur. Kur geriledikçe kurumsal taraftan alımların geldiğini görmekteyiz. ŞirkeTürk Lirasıer borç ödemeleri için döviz alıyor olabilirler. Vatandaş ise dövizden çok gram altın ile ilgileniyor ve alım yapıyor.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış gösterimında oluşan fiyaTürk Lirasıardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss düzeyleri belirlenecektir. Açılış gösterimının ardından tablomuz giriş fiyaTürk Lirasıarı ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni