Ak Yatırım Hisse Senedi Portföy Önerisi – (30.12.2020)

BIST karşılaştırmalı değerlemeleri

 2021 yılı için gelişmekte olan bölgelerdeki emsallerine göre daha olumlu bir büyüme projeksiyonu ortaya koymalarına rağmen hem sanayi hem de bankacılık hisselerinin yüksek iskontolu işlem görüyorlar.

 2021 tahminlerimize göre, dolar bazında daha yüksek net kar büyümesi sunmasına rağmen, 6.7 F/K ile BIST, GOÜ benzerlerinin yaklaşık %30 altında işlem görmektedir.

 Sanayi şirkeTürk Lirasıeri için dolar bazında %27 FAVÖK büyüme olasılıkmiz bulunuyor. Bu GOÜ grubu için Bloomberg konsensüsü baz alındığında %16 düzeysinde kalmaktadır. Öte yandan, 7.3 2021T FD/FAVÖK çarpanı ile, BIST %22 civarındaki iskontosunun cazip olduğunu düşünüyoruz.

Temettü hisseleri

Model Portföy Hisse Önerileri

 Hisse senedi öneri tahvilü getiri hesaplamaya başladığımız 2014 başından bu yana %423 getiri sağladı. Aynı dönemde BIST-100 toplam getiri Bist100i %162 artış gösterdi.

 Koza Altın’ı Karapınar Projesinde 180 bin ons altının rezervlere eklenmesi sonrası en çok önerilenler listemize ekliyoruz. Projenin önümüzdeki iki yıla şirketin üretim rakamlarını takviyelemesini bekliyoruz.

 Değişikliklerin ardından hisse öneri tahvilümüz Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Coca Cola, Doğan Holding, Koç Holding, Kardemir, Koza Altın, Migros, Turkcell ve Tüpraş olarak belirlendi.

Rapor için tıklayın.

Kaynak: Ak Yatırım 2021 Strateji Raporu