İş GYO Hisse Önerisi / Halk Yatırım – (2.11.2020)

3Ç20 Finansal Sonuçlar – Nötr

TUT
Hisse Fiyatı: 1,90 TL
Hedef Fiyat: 2,35 TL
Getiri Potansiyeli: %23

 Beklentilere yakın net kar. İş GYO, 3Ç20’de hem piyasa yaklaşık olasılıksi hem de olasılıkmiz olan 4 mn TL’ye yakın 3 mn TL net kar açıkladı. Net finansman giderlerindeki azalış, yıllık bazda net zarardan net kara geçilmesinde etkili oldu (3Ç19’da 13 mn TL net zarar). Geçen yıl aynı dönemde 62,8 mn TL düzeysinde gerçekleşen net finansman gideri bu çeyrekte 47 mn TL’ye geriledi. Beklentiler ile uyumlu gelen sonuçların hisse performansına etkisini ‘nötr’ olarak değerlendiriyoruz.

 Beklentimiz ile uyumlu ciro performansı. Gayrimenkul tahvilünün ağırlıklı ofis yatırımlarından oluşması nedeniyle, salgın döneminde AVM kiralarında indirime gidilmesi ve ziyaretçi sayılarındaki düşüş paralelinde 3Ç20’de kira gelirleri diğer AVM ağırlıklı tahvil yapısına sahip GYO şirkeTürk Lirasıerine kıyasla daha sınırlı kalarak yıllık bazda %20,7’lik düşüşle 44,4 mn TL’ye geriledi. Konut satış gelirleri yıllık bazda %128 artarak ağırlıklı İnistanbul projesi teslimlerinin katkısıyla olasılıkmiz doğrultusunda 170,8 mn TL düzeysinde gerçekleşirken, üst hakkı kullanım gelirleri dahil toplam ciro yıllık bazda %60,5 artışla 225 mn TL düzeysinde gerçekleşti. Piyasa olasılıksi cironun 227 mn TL, kurum olasılıkmiz ise 225 mn TL düzeysinde gerçekleşmesi yönünde bulunuyordu.

 Operasyonel kar olasılıklerin hafif altında. İş GYO, 3Ç20’de hem yaklaşık piyasa olasılıksi hem de olasılıkmiz olan 51 mn TL’ye yakın, yıllık bazda %8,6 düşüşle 47 mn TL FAVÖK açıkladı. FAVÖK marjı ise, 3Ç19’daki %36,4 düzeysine göre 15,7 puan azalarak %20,7 düzeysine geriledi. Yıllık bazda FAVÖK marjındaki düşüşün sebebi ise teslim edilen projelerin daha düşük marjlı projeler olmasından kaynaklndı Net borç ise, 2Ç20’deki 1.068 mn TL düzeysine göre hafif gerileyerek 3Ç20’de 991 mn TL düzeyinde gerçekleşti.

 Hedef fiyatımız 2,35 TL’yi ve ‘TUT’ olan tavsiyemizi koruyoruz. İş GYO’nun gayrimenkul tahvilünün ağırlıklı ofis yatırımlarından oluşması nedeniyle, salgın döneminde AVM kiralarında indirime gidilmesi ve ziyaretçi sayılarındaki düşüş paralelinde kira gelirlerindeki gerilemenin diğer AVM ağırlıklı tahvil yapısına sahip GYO hisselerine kıyasla daha sınırlı kaldığını görüyoruz. Tahminlerimiz ile uyumlu gerçekleşen üçüncü çeyrek finansal sonuçlarının ardından hedef fiyatımızda revizyona gitmiyor, 2,35 TL düzeysindeki hedef fiyatımızı ve ‘TUT’ olan tavsiyemizi sürdürüyoruz.

Kaynak: Halk Yatırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir