Şok MarkeTürk Lirasıer Hisse Önerisi / Gedik Yatırım – (25.09.2020)

Şok MarkeTürk Lirasıer

Hedef Fiyat 19.50
Hisse Fiyatı (TL) 12.27
Yükseliş Potansiyeli (%) 59%

➢ Şok MarkeTürk Lirasıer’in mevcut iş modeli ile, içinde bulunduğumuz zorlu ortamda yurtiçi ve yurtdışı dalgalanmalardan olumsuz etkilenmeyecek az sayıda şirketten biri olduğunu düşünüyoruz. Ek olarak, şirketin halihazırda nakit akışının, marj ve sepet büyümesi bazlı etkenler ile olumlu bir seyirde ilerlediğini gözlemliyoruz.

➢ Şirket ‘finansal’ borcu olmamasının yanında, yılın ilk yarısı sonunda 1.2 milyar TL net borç açıklamış (borç rakamları dükkan kiralama yükümlülüklerinden kaynaklanmaktadır) ve bu meblağ sene sonu olasılıklerimizi olan 1.9 milyar TL’nin oldukça altındadır.

➢ 2020 senesi için Şok’un yıllık bazda %27 artış ile 20.3 milyar TL üzerinde ciro elde etmesini ve böylece şirketin olasılıksi olan %24 büyümenin üzerinde bir rakam yakalamasını bekliyoruz. Şirketin FAVÖK’ünün ise muhafazakar yaklaşımımıza rağmen, bu sene %20 artmasını öngörüyoruz.

➢ Bunun yanında, şirketin net (finansal) borcunun bulunmamasının risk iştahının azaldığı dönemlerde hisseyi göreceli olarak takviyelemesini bekleriz. Hisse, 2020 olasılıklerine göre oldukça düşük sayılabilecek 5,3x FD/FAVÖK çarpanıyla işlem görmesinin yanında, yurtiçi benzerlerine göre %32 iskontolu işlem görmektedir.

Kaynak: Gedik Yatırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir