Tekfen Holding Hisse Önerisi / Ak Yatırım – (30.04.2021)

Endeksin Üzerinde Getiri

Cari Fiyat: 16,50TL
12-ay Fiyat Hedefi: 20,50TL

Beş çeyrek üst üste hayal kırıklığından sonra 1Ç21’de Tekfen Holding’in net karı pozitif sürpriz yaptı

– Tekfen Holding 1Ç21’de net karını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yaklaşık 8 kat artış ile 412 milyon TL’ye yükseltti. Net karın yıllık bazda yükselmesinde geçtiğimiz yıl 1Ç20’de inşaat segmentinde yazılan tek seferlik zararın düşük baz oluşturmasının yanında, gübre tarafında çeyreksel bazda en yüksek karlılığa ulaşılmış olmasının da önemli bir rolü bulunmaktadır. Tekfen Holding’in net karı, bizim 269 milyon TL olan ve RT konsensüsün (basınn) 348 milyon TL olan olasılıklerinin de gözle görülür şekilde üzerinde gerçekleşmiş oldu. Pozitif sürpriz gübre operasyonlarında elde edilen en yüksek düzey karlılık sayesinde oldu.

– FAVÖK geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %319 artış ile 515 milyon TL’ye yükseldi. İnşaat segmentinin %6 FAVÖK marjına karşın, gübre operasyonlarında %24,5 düzeysine ulaştı. Bu marjın oluşmasında, ürün fiyaTürk Lirasıarında USD bazında devam eden güçlü seyrin yanında, fiyat artışlarından etkilenmemek için bayi ve çiftçilerin alımlarını öne çekmelerinin de etkili olduğunu görüyoruz.

– Güçlü operasyonel sonuçlara rağmen, Tekfen Holding yönetiminin 2021 olasılıklerinde bir değişiklik yapmadı.

– Tekfen Holding’in olasılıklerin üzerinde gerçekleşen yüksek kaliteli 1Ç21 sonuçlarının hisse üzerinde olumlu tepki yapabileceğini düşünüyoruz.

– Tekfen Holding için 20,50 TL/hisse hedef fiyatımız ve ‘Endeksin Üzerinde Getiri’ tavsiyemizde bir değişiklik bulunmuyor. Tahminlerimize göre 4,3/7,9 2021 FD/FAVÖK ve F/K ile işlem gören Tekfen Holding, geçmiş yıllar çarpanlarına göre iskontolu olmamasına rağmen, hisse üzerinde “en kötü geride kaldı” teması ile kısa sürelili olumlu bir trend oluşabileceğini öngörüyoruz.

Kaynak: Ak Yatırım