Türk Telekom Hisse Önerisi / Gedik Yatırım – (25.09.2020)

Türk Telekom

Hedef Fiyat (TL) 10.22
Hisse Fiyatı (TL) 6.86
Yükseliş Potansiyeli (%) 49%

➢ Türk Telekom mevcut pandeminin olumsuz etkilerine rağmen, güçlü gelir ve karlılık büyümesini devam ettirmesi sayesinde beğendiğimiz şirkeTürk Lirasıer arasında yer almaya devam ediyor. Özellikle pandeminin etkisi ile artan geniş bant talebi ve burada daha yüksek hızda sonuç paketi seçenekleri, gelirleri takviyeleyen bir unsur olarak ön plana çıkıyor. Bunun da katkısı ile Türk Telekom’un gelirlerinin 2020 yılında %14 artarak 26.9 milyar TL düzeysine ulaşmasını bekliyoruz.

➢ Gelirlerdeki artış ve maliyeTürk Lirasıerin kısılmasıyla şirketin FAVÖK performansının da olumlu olmasını bekliyoruz. Türk Telekom’un FAVÖK rakamının 2020 yılında yıllık %13 artışla 12.6 milyar TL düzeysine ulaşacağını tahmin ediyoruz. FAVÖK marjı ise yine %47 civarında güçlü seyrini koruyacaktır.

➢ Şirketin lisans ödemelerinin geçtiğimiz yıllarda tamamlanması sonrasında güçlü nakit yaratma kapasitesi borçluluğa olumlu yansıyor. Şirketin 2020 ilk yarı sonunda 16 milyar TL net borcu bulunurken, net borç/FAVÖK çarpanı 1.3 düzeysine kadar gerilemiş durumda. Kur durumu ise 350 milyon dolar ekside bulunurken, bu rakam geçtiğimiz yıllara göre ciddi bir iyileşmeye işaret etmektedir. Bu sayede net kar rakamında da bu iyileşmenin etkilerinin görülmesi beklenmektedir.

➢ Türk Telekom şu anda 2020 olasılıklerine göre 3.1x FD/FAVÖK çarpanından işlem görmekteyken, benzer şirkeTürk Lirasıer yaklaşıksı ise 5.2x düzeysinde bulunuyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Çeyreksel Strateji Raporu – Eylül 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir