Turkcell Hisse Önerisi / Ak Yatırım – (4.12.2020)

Tavsiye Endeksin Üzerinde Getiri

Hedef fiyat, TL/hisse TRY21.60 (önceki TRY18.70)
Son kapanış, TL/hisse 15.15
Yukarı potansiyel %43

Yatırım teması:

Turkcell’in i) güçlü pazar konumu ve fiyaTürk Lirasıandırma gücü, ii) Türkiye’de Telekom sektörünün hala cazip büyüme dinamikleri ve iii) Techfin ve dijital servis iş kollarının yüksek büyüme potansiyeli nedeniyle iyi bir yatırım hikâyesi sunduğunu düşüyoruz. Şirketin stratejik odak alanları olarak belirlediği techfin ve dijital servisler iş kollarının, belirli bir ölçeği yakaladığında, geleneksel telekom iş kolundan çok daha yüksek çarpanlarla değerleneceğini düşünüyoruz. Ek olarak, şirketin düşük borçluluğu (2021T net borç / FAVÖK 0,7x), tüketici finansmanı işine daha az işletme sermayesi ayrılmasıyla artan nakit yaratımı ve kısa sürelili döviz açık durumu bulunmayan bilançosu olumlu görüşümüzü takviyeleyen diğer unsurlar.

Hisse performansını etkileyebilecek faktörler:

Turkcell’in bünyesinde Süper Online (fiber), Global Tower, Paycell gibi çok sayıda değerli şirket var. Bu varlıkların halka arz veya başka bir stratejik ortaklık yoluyla değerlendirilmesinin Turkcell için değer yaratacağını düşünüyoruz. Uzun süredir devam eden hissedarlar arası anlaşmazlığın çözülmesi sonrasında bu anlarda pozitif gelişmelerin olabileceğini düşünüyoruz.

Değerleme:

Turkcell’in değerlemesinde eşit ağrılık vererek İNA ve hedef çarpan yöntemlerini kullanıyoruz. Yeni hedef fiyatımız olan 21.6 TL/hisse, Turkcell için daha iyimser karlılık görünümü ve büyüme olasılıklerimizi yansıtıyor. Hisse 2020 yılı tahminleri dikkate alındığında 3,1x FD/FAVÖK çarpanıyla, son 2 yıllık yaklaşık 4,2x FD/FAVÖK çarpanına %26 ıskonto ile işlem görüyor.

Raporun tamamı için tıklayın.

Kaynak: Ak Yatırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir