Yatırım Finansman Model Portföy Önerileri – (17.11.2020)

Model Portföy Güncellemesi

EKGYO’yu Model Portföyümüze ekliyoruz. Artan faizlere rağmen, görece düşük arz ve demografik dinamiklere bağlı olarak markalı konut kampanyalarına olan talebin devam etmesini ve EKGYO’nun satışlarının bundan olumlu etkilenmesini bekliyoruz. EKGYO güçlü satış performansına bağlı olarak 3Ç20’de net borcunu 3,8mlrTL’den 1,6mlrTL’ye düşürdü. Borçtaki azalmanın, satışların devamı ve bilanço içi ve dışı toplam 7,6 milyar TL’yi bulan alacakların tahsiliyle azalmaya devam edeceğini düşünüyoruz. Bunun yanında, artan net kar ve nakit akışıyla temettü dağıtımında artış öngörüyoruz. Şirket bu yıl %3’lük temettü sonuçmine ulaşabilir, bu da son üç yılın yaklaşıksı olan %1’in oldukça üzerinde. Net borçtaki hızlı azalma ve sağlıklı temettü sonuçmliliği olasılıklerine rağmen, EKGYO %65 iskonto ile işlem görürken sektör yaklaşık iskontosu %21’dir. Ve bu iskontonun EKGYO için adil olmadığını düşünüyoruz. Hisse için Hedef Fiyatımız, Endekse Paralel Getiri tavsiyesi ve %43 getiri potansiyeliyle 2,7TL’dir.

KRDMD’yi Model Portföyümüze ekliyoruz. Küresel olarak çelik fiyaTürk Lirasıarında yaşanan artış trendi ve yurtiçi talebin de kuvveTürk Lirasıi seyretmesiyle birlikte Kardemir’in 3Ç 2020’de 74 dolar/ton düzeysinde olan ton başına FAVÖK rakamında, 4Ç 2020 ve 2021 döneminde terakkiin hız kazanmasını ve tarihsel yaklaşık olan 100 dolar/ton düzeysinin üzerine çıkılmasını bekliyoruz. Buna göre yılın ilk 9 ayında -366 milyon TL zarar açıklayan Kardemir’in 4Ç’de elde edilecek pozitif karlılık ile sene sonunu -89 milyon TL zararla kapatmasını, 2021’de ise güçlü kar artışı ile 1157 milyon TL net kar elde etmesini tahmin ediyoruz. Karlılıktaki iyileşme ile beraber şirketin net borcunda 2021 yılında hızlı düşüş yaşanabileceğini ve şu anda 2.7x düzeysinde olan net borç/FAVÖK rasyosunun 2021 sonunda 0.4x düzeysine gerilemesini öngörüyoruz. 2021 tahminlerimize göre hissenin F/K çarpanı 4.3x ve FD/FAVÖK çarpanı ise 3.4x düzeysindedir. Revize hedef fiyatımız olan 6.30 TL’ye göre hissede %44 terakki potansiyeli tahmin ediyoruz.

CCOLA’yı Model Portföyümüzden çıkarıyoruz. Model Portföyümüze eklendiği tarihten itibaren CCOLA (BIST-100 Bist100inin %22 üzerinde) %46 getiri sağladı. Hissenin güçlü performansının ardından karımızı almak amacıyla CCOLA’yı Model Portföyümüzden çıkarıyoruz. Şirket’i 3Ç20’de tasarruf tedbirlerinin etkisiyle sağladığı marj artışı ve düşen borçluluk düzeysi (Net Borç/FAVÖK: 0,5x) sayesinde beğenmeye devam ederken model tahvilümüzde CCOLA’nın %50’sine sahip olan Anadolu Efes’e yer vermeyi sürdürüyoruz. Yurtdışındaki Coca-Cola şişeleyicilerinden oluşan benzer şirket grubumuzla karşılaştırıldığında CCOLA 2020T FD/FAVÖK çarpanına göre %27, tahmini 1-yıllık F/K oranına göre işe %37 iskonto ile işlem görmektedir.

Model Portföyümüz BIST100 Bist100ine göre yılbaşından beri %4,3 daha yüksek getiri elde etmiştir.

YF Model Portföy Değişiklikleri

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir