Yatırım Finansman Model Portföy Önerileri – (4.11.2020)

Piyasalarda Dün…

 Dün güne artı açılışla başlayan Bist100, gösterim başlarında kar satışlarıyla karşılaştı. 100 günlük aktif yaklaşık 1123,0’e kadar geri çekilen BIST100, ardından toparlanmayı başardı ve günü %1,51 değer kazancıyla 1150,71 puanla kapattı. 50 günlük aktif yaklaşık üzerinde kapanmasıyla yukarı yönlü harekeTürk Lirasıerin devamını görebileceğimiz Bist100te 1165,0 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Bu düzeynin üzerinde kalınması halinde ise 1175,0’e terakki hız kazanabilir. Olası geri çekilmelerde ise 1135,0 desteği izlenilebilir.

 Dolar/TL ise 8,40 desteğinden geri döndü. An itibariyle 8,47’den işlem gören kurda 8,54 direncinin geçilmesi halinde 8,58-8,60 bandı sonraki hedef olarak takip edilebilir. ABD seçim sonuçlarının yavaş yavaş belli olmasıyla da kurda harekeTürk Lirasıenme görülebilir. Bu durumda olası geri çekilmelerde 8,40 ilk takviye olmak üzere 8,25’e geri çekilme devam edebilir.

Bugünün Gündeminde…

 ABD’de seçimlerinde 100 milyondan fazla erken oyun kullanıldığı seçimlerin sonuçlarını Trump Washington’da, Biden ise Delaware’de izliyor. ABD’de seçmenler 46. başkanı seçmek için sandık başına gitti. 100 milyon fazla erken oyun kullanıldığı seçimlerin sonuçlarını Trump Washington’da, Biden ise Delaware’de izliyor. Seçimleri Trump’ın koronavirüs salgınını idare edip etmediği hakkında referandum oylamasına çevirmeye çalışan Biden, sağlık kriziyle mücadelede yeni bir dönem başlatmayı, ekonomiyi düzeltmeyi ve ABD’deki politik kutuplaşmayı bitirmeyi vaat etti. Biden, uzun süredir seçim ankeTürk Lirasıerinde rakibinin önünde yer alıyor.

 Yurtdışı sonuç gündemine baktığımızda öğlen saaTürk Lirasıerinde Almanya Hizmet PMI ardından Euro Bölgesi Ekim ayı UFE sonuçsi açıklanacak. Seans sonlarına doğru ise ABD tarafında ADP Özel Sektör İstihdam ve Ticaret Dengesi sonuçlerini izleyeceğiz. İstihdam rakamlarında düşüş beklenirken, ticaret dengesindeki açığın bir miktar kapanması beklenmekte.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasalarında ABD seçim sonuçları öncesinde artı hava hakim. Biden’ın kazanması özellikle Çin’de pozitif algıya sebep olacaktır. Avrupa piyasaları da açılışta pozitif olması beklenirken Amerika vadelileri dünkü gösterim kapanışı sonrası karışık bir seyir izliyor.

 EUR/USD ise, yeniden 100 günlük aktif yaklaşık 1,1632’nin altını test etti. Seçim sonuçları belli oldukça paritede sert harekeTürk Lirasıer görülmeye devam ediyor. An itibariyle 1,1653’den işlem gören Eur/Dolar, bu düzeynin üzerinde kaldığı sürece1,1750 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Aksi taktirde 1,1632’nin altında 1,15’e düşüş hız kazanabilir.

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir