Ziraat Yatırım Hisse Öneri Portföyü – (22.10.2020)

Hisse Öneri Portföyü – Güncelleme

Hisse öneri tahvilümüzü hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre öneri tahvilümüzden Aselsan (ASELS), Halk Bankası (HALKB) ve Tekfen Holding’i (TKFEN) çıkartırken, BİM Mağazalar (BIMAS) ve Yapı Kredi Bankası’nı (YKBNK) öneri tahvilümüze ekliyoruz. Yeni hisse tahvilümüz aşağıda yer almaktadır.

Portföyümüze BIMAS ve YKBNK %10 ağırlıkla eklenirken, EREGL, KOZAL ve OTKAR’ın ağırlıkları %10’dan %15’e yükseltilmiştir. Diğer taraftan TUPRS’ın ağırlığı da %10’dan %5’e çekilmiştir.

PORTFÖYE EKLENEN:

Bim Mağazalar (BIMAS): İndirimli gıda perakendeciliğinde faaliyet gösteren BİM son dönemde Kovid-19 kaynaklı alışsonuçş alışkanlıklarının değişmesine paralel artan sepet hacimlerinin de katkısıyla yüksek gelir artışları kaydetmektedir. Güçlü nakit toplama gücü ve kendi finansmanını iç kaynaklardan sağlaması sebebiyle finansman riski bulunmamaktadır. Hissenin önümüzdeki dönemde defansif yapısıyla ön plana çıkabileceğini düşünüyor ve BİM’i hisse öneri tahvilümüze dahil ediyoruz.

Yapı Kredi Bankası (YKBNK): Karlılıkta toparlanma devam ederken, 3.çeyrek olasılıklerinde öne çıkan Banka, zorlu dönemlerde iyi bir stratejik yönetim sergileyerek ileriye yönelik olumlu sinyal vermiştir. Bu kapsamda hisseyi öneri tahvilümüze ekliyoruz.

PORTFÖYDEN ÇIKARILAN:

Aselsan (ASELS): Hisse ile ilgili «AL» önerimizi korumakla birlikte, hisse yılbaşından itibaren BİST100’e göre göre daha iyi performans sergilemiş ve pozitif ayrışmıştır. Bu nedenle hisseyi öneri tahvilümüzden çıkartıyoruz.

Halkbank (HALKB): Halkbank ile ilgili «AL» önerimizi korumakla birlikte hisse beklediğimiz performansı gösterememiş ve eylül ayındaki TCMB kararı ile başlayan normalleşme adımları sonrasında bankacılık Bist100indeki terakkiin oldukça altında kalmıştır. Ayrıca, görece zayıf 3. çeyrek kar olasılıksi nedeniyle hisseyi öneri tahvilümüzden çıkarıyoruz.

Tekfen Holding (TKFEN): Hisse ile ilgili «AL» önerimizi korumakla birlikte hissenin beklediğimiz performansı gösterememesi, petrol fiyaTürk Lirasıarının düşük seyrinin devam etmesi ve artan jeopolitik riskler ile birlikte yakın dönemde yeni taahhüt işi tahvilüne ekleyememesi nedeniyle hisseyi öneri tahvilümüzden çıkarıyoruz.

Kaynak: Ziraat Yatırım Hisse Öneri Portföyü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir