Ziraat Yatırım Hisse Öneri Portföyü – (26.03.2021)

Hisse Öneri Portföyü – Güncelleme

Hisse öneri tahvilümüzü hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre öneri tahvilümüzden %15 ağırlıklı Garanti BBVA’yı (GARAN) ve %5 ağırlıklı Türk Telekom’u (TTKOM) çıkartırken, Kardemir (D)’yi (KRDMD) %10 ağırlıkla öneri tahvilümüze ekliyoruz. Ek olarak, tahvilümüzde yer alan BİM’in (BIMAS) ve Ülker Bisküvi’nin (ULKER) ağırlıklarını da %5’ten %10’a yükseltiyoruz. Yeni hisse tahvilümüz aşağıda yer almaktadır.

PORTFÖYE EKLENEN

– Kardemir (KRDMD): Son dönemde artan çelik fiyaTürk Lirasıarının marjları takviyelemeye devam etmesi beklenmektedir. Diğer taraftan koronavirüs sürecinde normalleşme sürecine girilmiş olması demir çelik sektörüne olan talebi artırmıştır. Bu sebeple hissenin artan potansiyelini de göz önüne alarak Kardemir (D)’yi tahvilümüze ekliyoruz.

PORTFÖYDEN ÇIKARILANLAR

– Türk Telekom (TTKOM): Hisseyle ilgili «AL» önerimizi korumakla birlikte, beklediğimiz potansiyeli göstermemesi sebebiyle öneri tahvilümüzden çıkarıyoruz.

– Garanti Bankası (GARAN): Hisseyle ilgili «AL» önerimizi korumakla birlikte, finansal piyasalardaki oynaklık ve zayıf performans sebebiyle hisseyi öneri tahvilümüzden çıkarıyoruz.

Kaynak: Ziraat Yatırım Hisse Öneri Portföyü